(آینده در دستان ماست)
تیم سایبری زیباشهر
درباره وبلاگ


این وبلاگ را تقدیم میکنم با تمام ایرانیان عزیز کسانی که پای انقلابشان و خون شهدا ایستاده اند تمامی شیعیایان و کل کسانی که از ایران و اسلامشان تا پای جان حمایت میکنند.
ای روشنای خانه امید، ای شهید

ای معنی حماسه جاوید، ای شهید

چشم ستارگان فلک از تو روشن است

ای برتر از سراچه خورشید ای شهید

« زهره » به نام توست غزلخوان آسمان

با یاد توست مشعل « ناهید » ای شهید

« قد قامت الصلاه » به خون تو سکه زد

در گسترای ساحت تحمید ای شهید

تیغ سحر زجوهره خونت آبدار

گشت و شکست لشکر تردید، ای شهید

آئینه‌دار خون تو اند آسمانیان

رنگین‌کمان به شوق تو خندید ای شهید

ایمن شدند دین و وطن تا به رستخیز

فارغ شدند زآفت تهدید، ای شهید

در فتنه‌خیز حادثه‌ها جان پناه ماست

بانگی که در گلوی تو پیچید، ای شهید

صرافی جهان زتو گر نقد جان گرفت

جام شهادتش به تو بخشید، ای شهید

نام تو گشت جوهر گفتار عارفان

« عارف » زبان گشوده به تأکید، ای شهید

کتاب حماسه های همیشه


مدیر وبلاگ : مسعود 2012
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما سروران گرامی از این وبلاگ به چه میزان است؟

موشک بالستیک قدر

**به نام خدا**

                                       **موشک بالستیک قدر-110/Ghadr-110**

م

وشک بالستیک با برد متوسط است که توسط ایران طراحی و ساخته شده است.برخی منابع به برد 1800 تا 2000 کیلومتری این موشک اشاره کرده اند با این تفاسیر این موشک توان ضربه زدن به دورترین نقاط اروپا را داراست.ایران این موشک را اولین بار در رژه نیروی مسح خود در سالروزه  حمله عراق به ایران به نمایش جهانیان گذارد.

قدر-110 نسخه ی بهبود داده شده ی موشک معروف ایرانی شهاب 3 است.این موشک بر خلاف شهاب 3 از موتوری 2 مرحله ای بهره می جوید که توانایی رسیدن به بردی 2000کیلومتر را برای ان فراهم می اورد.اعتقاد بر این است که موتور اول این موشک سوخت مایع و موتور دوم این موشک از سوخت جامد بهره می برد.

ایران در سال 2005 میلادی طراحی موتور جدیدی با سوخت جامد را به پایان رساند و بنابر منابع نا معتبر احتمالا از این موتور در طراحی گروهی از موشک ها از جمله Ghadr-110,Ghadr-110A,Ghadr-101 مورد استفاده قرار گرفته است.

البته برخی از وجود دو نسخه از موشک قدر نام برده اند که نسخه دوم ان با نام Ghadr-110 A  نامگذاری شده و از موتوری سه مرحله ای سود می برد.از دیگر تفاوت های این نسخه و نسخه A این موشک می توان به طول 19 الی 20+ متری این موشک نسبت به طول 17.5 متری نوع اول اشاره کرد.

منابع غربی طبق سیاست خود موشک قدر را به یک موشک چینی با نام M-18 ارتباط داده و قدر-110 را نوع ارتقا داده شده این موشک چینی معرفی کرده و اعلام داشته موشک های شاهین پاکستان هم در زمره ی این گروه از موشک ها قرار می گیرند.

موشک قدر-110 قابلیت مانور  بهتری را نسبت به شهاب 3 دارا می باشد و زمان آماده سازی آن برای شلیک نسبت به نسخ های اولیه شهاب 3 پایین تر بوده و در حدود 30 دقیقه می باشد در حالی که در نسخه های اولیه شهاب این زمان بالغ بر چندین ساعت بود. سر جنگی این موشک ماسوره انفجاری، ضربتی و مجاورتی است و به صورت عمود پرواز شلیك می‌شود.

بسیاری از منابع غربی این ساخت این موشک را تلاش مخفیانه ایران برای تولید شهاب 4 و دستیابی به موشک هایی با برد بلندتر عنوان ساختند اما ایران این اطلاعات را بارها تکذیب و عنوان کرده است که برنامه ای برای تولید موشک هایی برا برد بیشتر از 2000 کیلومتر را ندارد.

این موشک به همت متخصصین داخلی و در صنایع موشکی شهید همت طراحی و تولید شده است.

نظر نویسنده:

با اینکه مسئولین وزارت و صنایع دفاعی ایران بر برد 2000 کیلومتری موشک های ایرانی تاکید می کنند ولی از شواهد موجود می توان نتیجه گرفت ایران برای دستیابی به موشک هایی با برد بالای 3000 کیلومتر قدم های بلندی را برداشته و توانایی رسیدن به برد 6000 کیلومتری را دارا میباشد.با توجه به ساخت و استفاده از موشک چندکلاهکه(MIRV) نظیر فجر-3 استفاده از این نوع کلاهک در دیگر موشک های ایرانی دور از ذهن نیست.ساخت موشک های متفاوت با بردی تقریبا یکسان شاید ترفندی از سوی ایران برای فریفتن کشورهای غربی و آزمایشات موشکی جدید در سایه ی نام هایی متفاوت با برد هایی یکسان باشد.از این قبیل موشک ها می توان به موشک جدید معرفی شده توسط ایران با نام عاشورا اشاره کرد.

 شایان ذکر است با توجه به آزمایش جدید موشکی ایران و پرتاب اولین کاوشکر به فضا توسط جمهوری اسلامی ایران میتوان بر رسیدن به برد 4000 کیلومتری و بیشتر موشک های ایرانی سهه گذاشت.

خصوصیات   Ghadr-110                                                 Ghadr-110A

عملكرد: موشك بالستیک میانبرد(IRBM)

سازنده: صنایع موشکی شهید همت

كشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران

پیشرانه: موتور 2 مرحله ای/مایع-جامد/                                           موتور 3 مرحله ای

طول: 17.5 -  19 متر /                                                                    19 -  20+ متر

قطر: 1.4  متر

وزن پرتاب: +25000 كیلوگرم                                                 

برد: 2000كیلومتر                                            

سیستم هدایت: نامشخص

سر جنگی: تک کلاهکه

كلاهك: 550-1150 کیلوگرم                                                          550-760 کیلوگرم

سال ورود به خدمت: 2007

سلاح خیبر

**به نام خدا**

سلاح خیبر ساخت صنایع دفاعی ایران در سال 1380 طراحی و در سال 1381 به مرحله تولید رسید این سلاح به : سلاح ملی اقتدار ملی معروف شده است .

خیبر را می توان مدل تغییر شکل یافته اسلحه S-5.56 ایران به یک اسلحه بولپاپ دانست که اسلحه s-5.56 همان CQ چینی می باشد. 


اسلحه خیبر با فشار گاز باروت لود می شود و قابلیت انتخاب حالت های شلیک را نیز دارد. این سلاح از سیستم فشار مستقیم گاز باروت استفاده می کند که مشابه اسلحه ام-16 می باشد.
 قبضه پلیمری این سلاح هم با محافظ ماشه بزرگ تر شده در زیر محافظ استوانه ای شکل لوله نصب شده است. کلید انتخاب حالت ضامن / آتش سلاح هم در سمت چپ سلاح و در پشت محل اتصال خشاب به سلاح و دور از قبضه قرار گرفته است .خروج پوکه از سمت راست صورت می گیرد و سیستم تغذیه سلاح هم از خشاب های مشابه اسلحه ام-16 استفاده می کند . کلید رها کننده خشاب  در سمت راست محل اتصال خشاب به سلاح قرار گرفته است که مانند ام-16 است. سایت های نشانه روی از نوع باز یا ساده بوده و سایت عقبی بر روی یک دسته حامل قرار دارد.   تجهیزات اضافی هم شامل دوپایه های سبک وزن جدا شونده و سر نیزه است. این سلاح در 3 مدل کارابین ( کماندویی ) با لوله کوتاه ... استاندارد با لوله معمولی و مخصوص تک تیر اندازان و شلیک دقیق آن با لوله بلند  تولید می شود...


احتمالا نارنجک انداز زیر لوله و دوربین های نشانه روی چندگانه بر این سلاح نصب می شوند.در ضمن از این اسلحه فقط در نیروی انتظامی و سپاه پاسداران استفاده می شود.

مشخصات فنی :

کالیبر : 56/5 میلیمتر
مکانیزم مسلح شدن : گاز  مستقیم

نوع خشاب : 20 و 30و۱۰۱ تیری

عمل چفت شدن : چرخشی(مثل کلاش) با قفل کامل

طول سلاح با
:
لوله بلند :780
mm
لوله متوسط : 730
mm
لوله کوتاه : 680
mm
عداد خان : 6 عدد راستگرد

سرعت دهانه : 900-950 متر بر ثانیه
برد نهایی : 2500 متر

برد موثر با لوله بلند : 450 متر

نواخت تیر عملی : 120 تا 180 تیر در دقیقه

نواخت تیر علمی : 800 تا 850 تیر در دقیقه

وزن با لوله بلند و خشاب 30 تیری خالی : 700/3 کیلوگرم 
 • ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

  موشك بالستیك برد كوتاه **فاتح ۱۱۰**

  **بسم الله الرحمن الرحیم**

  امروز به معرفی نوع مدرنی از موشكهای كوتاهبرد ساخت داخل خواهیم پرداخت به نام :

   

  موشك بالستیك برد كوتاه

   

  **فاتح ۱۱۰**

   

  موشك فاتح-110 یكی از پیشرفته ترین موشك های بالستیك برد كوتاه است كه با دقتی 10 متری قدرت زیادی در نبرد های نزدیك به نیروهای مسلح میبخشد.این موشك بردی 200 كیلومتر در نوع اول و 250كیلومتری در نوع دوم دارد.

  این موشك از نوع موشك های بالستیك با برد كوتاه می باشد..فاتح  از یك موتور یك مرحله ای با سوخت جامد برخوردار است ,همچنین قدرت هدف قرار دادن اهدافی در 200 كیلومتری را دارامی باشد. در  سال 2002 تست نهایی خود را با موفقیت به پایان رسانیده است .این موشك از راداری داخلی برای هدایت  استفاده میكند. فاتح 110 توانایی حمل كلاهكی به وزن 500 كیلوگرم را داراست.طراحی اولیه این موشك در سال 1997 شروع شد و در سال 2002 وارد خدمت گردید.

  "

   

  خصوصیات فنی : موشك بالستیك
  سازنده : سازمان هوا وفضای جمهوری اسلامی ایران
  پیشرانه : موتور سوخت جامد یك مرحله ای
  طول  : 8  متر
  وزن :3.450   كیلوگرم
  برد:  ۲۰۰ كیلومتر
  سامانه هدایت موشك :رادار داخلی
  محدوده خطای تعریف شده :۱۰ متر
  وزن كلاهك : 500 كیلوگرمی 
  چگونگی پرتاب : لانچر ثابت
  زمان ساخت : 1997
  ورود به خدمت :2002  


  زیر دریایی غدیر

  ساخت ایران**


   

  دارای موشک ضد کشتی حوت(اشکوال)


  پس از ساخت زیردریایی‌های مختلفی چون نهنگ، زیردریایی سبك از كلاس غدیر با تلاش چندساله متخصصان وزارت دفاع به مرحله بهره‌برداری عملیاتی رسیده و با حضور فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه و وزیر دفاع پس از تحویل به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رسماً وارد آب‌های جنوبی كشورمی‌شود.


  این زیردریایی ها کاربرد وسیعی در منطقه دریایی خلیج فارس دارند . عمیق ترین مکانهای خلیج فارس بیش از 50 متر عمق ندارد و همچنین این زیردریایی که توان پرتاب همزمان موشک های کوچک و اژدر حوت را دارد که میتواند در تنگه (جایی که سونارهای پیشرفته هم کم میاورند) مستقر شده و موشک های پرسرعت حوت را به سمت ناوهای عبوری شلیک نماید ...
  عرض تنگه تقریبا 12 کیلومتر است ! اما مکانهای قابل عبور برای ناوها و زیردریایی های دشمن که بسیار سنگین و بزرگ هم هستند بسیار محدود است و این زیردریایی در این منطقه قابلیت وسیعی دارد

  با ساخت این زیردریایی در كنار ساخت انواع ناوچه‌های موشك‌انداز و ناوشكن، زنجیره محصولات دفاع سطحی و زیرسطحی كشور تكمیل شده و اكنون ایران تمامی تكنولوژی‌ها و تجهیزات مورد نیاز در این عرصه را در اختیار دارد.

  به گفته كارشناسان نیروی دریایی ارتش، زیردریایی كلاس غدیر به خاطر سبكی خود از چابكى لازم براى انجام سریع مأموریت‌ها برخوردار بوده و انواع تجهیزات به‌روز الكترونیكی و مخابراتی نیز در آن تعبیه شده است.

  این زیردریایی‎‎ نه تنها قدرت جابجایی سریع نیرو و رهگیری‎‎ دقیق شناورهای سـطحـی و زیرسطحـی دشمــن را دارد بـلكـه قـدرت مـانـور، قـوس سریع و پنهان‎‎ شـدن از رادارهای پیشرفته‎‎ را نیز داراسـت.

  سیستم‌های نوین پرتـاب اژدر و شلیك موشك به طور همزمان با دقت هدفگیری فــوق العاده این زیرسطحی‎‎ را از زیـردریایی‌های دیگر متمایز می كند.

  نخستین شناور زیرسطحی‎‎ كاملاً ایرانی غدیر در رزمـایـش بـزرگ اتحـاد 84 كـه در آب‌های‎‎ خلیج فارس و دریای عـمـان و همچنین اقیانوس هند برگزار شده بود، به شكل آزمایشی شركت كرده بود.

  همچنین به گزارش فارس، در مرحله بعدی ساخت زیردریایی نیز با توجه به اینكه اصول و تاكتیك‌های ساخت این شناورهای زیرسطحی عمدتاً مشابه و یكسان است، زیردریایى نیمه سنگین تولید و به ناوگان زیرسطحی نیروهای مسلح ایران افزوده خواهد شد.

  مشخصات:

   طول:29 متر 

  وزن:120 تن

  سرعت:12 کیلومتر سطح آب-8 کیلومتر زیر آب

  دیزلی

  موشك شهاب 3

  بسم الله الرحمن الرحیم


  موشک بالستیک شهاب3


  موشك شهاب 3 اولین موشك بالستیك میان برد ایران است. مدل اول این موشك كه با نام Shahab-3A شناخته میشود بردی برابر 1300 كیلومتر را دارست. مدل بعدی این موشك كه با نام Shahab-3B شناخته میشود از كلاهكی سنگین تر بهره میگیرد و توانایی هدف قرار دادن اهدافی در 2000 كیلومتری را داراست. نوع اخر این موشك Shahab-3d نامیده می شود كه بردی بین 2200 تا 3000 كیلومتر را داراست.

  برد موشکی موشک شهاب ۳
  اما در یک گمانه زنی دیگر شبیه به همین داریم: پاکستان در آوریل 1998 برنامه پرواز آزمایشی موشک بالستیکی میان برد خود را که نام Ghauri 1 یا Hatef برآن نهاده شده بود به اجرا گذاشت که به نظر می‌رسید بسیار شبیه موشکهای شهاب ٣ ایران و No-dong کره شمالی باشد که در نهایت باعث امضای توافقنامه ای مشترک برای ساخت کمپانی‌ای واحد جهت برنامه‌های موشکی میان سه کشور مزبور شد. به نظر می‌رسد که تکنولوژی ساخت موشکهای No-dong 1 و No-dong 2 از کره شمالی به ایران و پاکستان فرستاده شده است و به همین دلیل موشکهای شهاب ٣ و Ghauri 1 یا Hatef 5 بسیار به هم شبیه هستند. اولین برنامه پرواز آزمایشی موشک شهاب ٣ در ژولای 1998 انجام شد دو فروند از این نوع موشک نیز در سپتامبر 1998 به نمایش عمومی در آمد. در سپتامبر 2000 یک موشک شهاب 3 مدل D آزمایش شد که ایران عنوان کردند که از آن به عنوان نخستین وسیله پرتاب ماهواره در ایران استفاده خواهند کرد. این موضوع نشان می دهد که موتور استاندارد شهاب ٣ ابتدا یک موتور با سوخت جامد دو مرحله ای بود.
  برد موشك‌های نسل جدید « شهاب ۳»، در مقایسه با سری قبلی حدود ۱۰۰ درصد ارتقا پیدا كرده و از ۱۳۰۰ كیلومتر به ۲۵۰۰ كیلومتر افزایش یافته و خطای هدف‌گیری که در نسل قبلی نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جدید، به ۲ در ده‌هزار كاهش یافته است. نكته دیگر، سیستم اختصاصی ناوبری موشك‌های شهاب است كه موجب شده كسانی كه ادعا دارند ایران این موشك ها را از كشورهای دیگر تهیه كرده است، اما این سیستم ناوبری و الكترونیكی ساخته شده توسط متخصصان ایرانی، جای شبهه ای را باقی نگذاشته است. این سیستم علاوه بر آنكه قدرت شناسایی و اصابت به اهداف را به گونه ای بسیار دقیق در اختیار ایران قرار داده است كه علاوه بر اطمینان از برخورد موشك به هدف موردنظر، در صورت خروج از مسیر تعیین شده نیز می تواند آن را تصحیح كرده و درصد اطمینان از برخورد را به نحو چشمگیری افزایش دهد. نكته دیگر در خصوص بهینه سازی استفاده از موشك های شهاب، تغییر زاویه شارژ موشك شهاب است كه از این پس با زاویه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار می گیرد. این تغییر موجب می شود تا فواصل آماده سازی شلیك موشك ها كمتر شده و قدرت متحرك سازی شلیك ها را افزایش می دهد تا شلیك هایی نامحدود در زمانهای كوتاه را شاهد باشیم.
  موشک فجر3

  بسم الله الرحمن الرحیم


  موشک رادار گریز فجر3


  موشک "رادارگریز" توسط ایران که به گفته مقام های یرانی قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"حسین سلامی، فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، درباره مشخصات و قابلیت های موشک فجر 3 گفت: "كلاهک این موشک قادر است روی هر موشكی با هر برد متغیری نصب شود و محدودیتی در بر ندارد و چون برد آن متغیر است، به نحوی كه موشک بعد از جدایی از كلاهک به چند موشک كوچکتر تبدیل می شود، قادر است در آن واحد چند هدف متحرک را مورد اصابت قرار دهد.همچنین وی گفت: "این موشک به طور همزمان می ‌تواند چند هدف را مورد اصابت قرار دهد و از كمند موشک ‌های ضد موشک هر دشمنی با دقت بالا عبور كند. این فناوری بر مبنای گریز از سیستم‌های دفاع ضد موشک و گریز از رادار‌ طراحی شده است."
  تك تیرانداز صیاد ۲


  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  امروز انشاء الله به معرفی سلاحی خواهیم پرداخت كه تولید آن خشم دشمنان خونی ملت ایران را در پی داشته است ، سلاحی استراتژیك و ضد زره كه پس از سالها با قدرت،  تولید آن از انحصار ایالات متحده خارج گشته و نوع پیشرفته تری از مشابه آمریكایی آن به نمایش گذاشته شد .

   

   

  **سلاح تك تیرانداز ضد زره**

   

  صیاد ۲

  تك تیرانداز صیاد ۲ در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در مصلی تهران

  مشخصات :

  كالیبر : ۷/۱۲ ضربدر ۹۹ میلیمتر

  سرعت دهانه : ۸۵۹ متر بر ثانیه

  نواخت تیر مجاز : ۵-۳ تیر در دقیقه

  برد موثر : ۱۲۰۰ متر

  ماموریت : نفوذ در انواع فولاد ، بتون و پوشش های زرهی

  قدرت نفوذ : ۵۰ سانتی متر

  طول لوله : ۹۱۳ میلیمتر

  وزن : ۲/۱۲ كیلوگرم

  طول كلی : ۱۴۸۰ میلیمتر

  ماشه : دو مرحله ای با نیروی كشش ۸/۲-۴/۱ كیلوگرم

  ضامن : دومرحله ای با دو موقعیت ضامن و آتش

   سازنده : وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران  دوشپرتاب میثاق ۲

  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  ...و قصد داریم سلا حی را به شما معرفی نماییم که کارخانه سازنده هلی کوپتر های جنگی را با تردید مواجه ساخته است .سلاحی که در هوا هیچ بالگردی  از تیر رس رادار پیشرفته آن در امان نیست.

   

  **دوشپرتاب میثاق ۲**

  دوشپرتاب میثاق ۲ برای اولین بار در رزمایش ضربت ذولفقار مورد آزمایش قرار گرفت و به نیروهای مسلح تحویل داده شد.

  این سلاح امروز به تولید انبوه رسیده است ..به طوری که ت۹۰درصد لشگرهای ارتش و سپاه مجهز به این دوشپرتاب تمام ایرانی می باشند.

  به نظر موشکی و نظامی میثاق ۲ تنها در تقابل با بالگرد عمل نمیکنندد بلکه در  درگیری های زرهی نیز  کاربرد دارد.

  این جنگ افزار اسلحه ای سرنوشت ساز در جنگهای چریکی و نا متقارن محسوب می شود به دلیل اینکه امکان شلیک به انواع تانک و نفربرو ...را می توان در حافظه الکترونیکی آن تعریف کرد.اما تخصص عملکردی این سلاح در شکار بالگردهاست.به طور مثال  در جنگ ۳۳ روزه اسراییل - حزب الله تعدادی از هلیکوپترهای آپاچی اسراییلی با دوشپرتابهای رزمندگان حزب الله سرنگون شدند..در اینجا باید گفت این ها این سلاح های استراتژیک را از کجا آوردند ؟؟؟؟جواب با خود شما...

  همچنین تابه حال کارشناسان مسائل نظامی معمای  انهدام پی در پی و مرموز تانکهای پیشرفته مرکاوا را نفهمیده اند .اما شایعه شده است که علت این معما شلیک نوعی موشک دوشپرتاب به طرف زاویه سمت چپ بدنه تانک مرکاوا به صورت نزدیک با فاصله کم بوده است ..آنها اذعان کرده اند مهمات به کار رفته در سلاح به کار رفته در هیچ یک از کشور های امریکا ..روسیه و...پیدا نشده است. اما وحشت مقامات اسراییلی و غرب را بر انگیخته است..وحشت به خاطر اینکه مدت ۳۰ سال بر روی یک تاتک(مرکاوا) کار کردند و آن را قدرتمند ترین وشکست ناپذیرترین تانک جهان معرفی کردند ولی در ۳۳ روز کارخانه ساخت این تانک تخته شد.و ...

   موشک دوشپرتاب میثاق ۲ دارای حدود 1 کیلوگرم سرجنگی و قابلیت‌‌هایی نظیر گردش سریع حتی با زاویه‌ی 60 درجه، عدم تاثیر امواج اخلال‌گر نظیر ECM بر ایجاد خطا در هدف‌گیری و‌ سرعتی حدود 2 ماخ پس از شلیک را داراست. میثاق 2 که قیمت تمام شده‌ی پایینی هم دارد، قابل استفاده در هلیکوپترهای جنگی نظیر کبرا جهت هدف‌گیری جنگنده و هلیکوپترهای نظامی دشمن و . . . است. این موشک قادر به رهگیری و انهدام اهداف هوایی است که با استفاده از نقاط کور راداری در ارتفاع بسیار کم پرواز می‌کنند. موشک میثاق-2 ، نمونه بردبلندتر و بادقت‌تر و سبک‌تر از میثاق-1 است که پیشتر به تولید انبوه رسیده بود.

  نمایی زیبا از دوشپرتاب میثاق ۲ به همراه موشک هدایت تلوزیونی

   

   

  سالن تحویل سلاح شماره ۱۸ تولیدات وزارت دفاع

   

   

  شلیک میثاق ۲ توسط یکی از دلاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش ضربت ذوالفقار

  جیپ تندر

  **بسم رب قاصم الجبارین**

  جیپ تاکتیکی و چند منظوره

   

   **تندر**

  ....... امروز انشا ءالله می خواهیم از نیروهای زمینی ارتش و سپاه  و تسلیحاتی که وزارت دفاع تولید و در اختیار آنها قرار داده است بنویسیم.(آنچه  به عنوان نیروی زمینی در این سایت مطرح خواهد شد منظور همان مجموعه ارتش و سپاه می باشد)

  امروزه نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران با تجربه بیش از ۸ سال رزمایش واقعی و در اختیار داشتن تجهیزات استراتژیک و نیز رسیدن به استقلال تسلیحاتی واینکه نیروی زمینی تمامی تجهیزاتی را که یک نیروی قدرتمند و کارآمد را باید داشته باشد به طور بومی در اختیار دارد با توجه به پارامترهایی چون تعداد پرسنل ..تجهیزات..تاکتیک ..تجربه عملیاتی و...جزء ۵ نیروی زمینی قدرتمند دنیا محسوب میشود.

  اکنون تمامی تسلیحات مورد نیاز این نیروی توانمند و باز دارنده ۱۰۰٪ در داخل کشور تولید میگردد..انواع تانک(ذوالفقار..سفیر ۷۴..تانک بهینه سازی شده تی ۷۲ با سیستم هدایت آتش تلوزیونی ) انواع نفربر(براق..تندر..رخش..)انواع توپ (توپ های ۱۲۵ میلی متری ۱۲۲میلی متری توپ های هویتزر خودکششی رعد و..)انواع سلاح (اسلحه ملی خیبر..سیمینوف های نافذ..انواع کلت های کمری دوشکاها و..)تنواع جیپ های فرماندهی و تاکتیکی (جیپ های تاکتیکی تندر..جیپ های فرماندهی سفیرو...) انواع کامیون...تریلر های تانک بر ببر ۴۰۰ ..بلدوزرهای کنترل از راه دور و...همه و همه در ایران تولید و در اختیار نیروهای مسلح میباشد.

  امروز قصد داریم یکی دیگر از تولیدات وزارت دفاع که در اختیار نیروی زمینی می باشد بپردازیم.

  جیپ تاکتیکی تندر در بخش تولیدات زرهی و زمینی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صرف زمان جهت طراحی به مدت ۱۰۸۰روز یعنی ۳ سال تولید وبه نیروهای مسلح تحویل داده شد .

  تندر از ۲ سال پیش تا کنون به عنوان جایگزین جیپ های قدیمی آمریکایی و...استفاده میشود ..نیروی زمینی قصد دارد تا ۴ سال آینده تمامی جیپ های آمریکایی و قدیمی را از رده خارج و باز نشسته نماید.

  این جیپ تمام ایرانی از لحاظ لایه بندی فیزیکی و جداری دارای ۲ لایه با آلیاژهای مقاوم در برابر اصابت ترکش و حرارت میباشد..همچنین برای ایجاد تعادل در ناهمواری ها و تسریع در عملکرد این جیپ دارای دو دیفرانسیل بسیار قوی و سبک می باشد همچنین کمک فنر های منحصر به فرد این خودرو آن را در برابر چپ کردن در هنگام دور زدن ۱۰۰ درصد با سرعت بالا و به هم خوردن تعادل ایمن کرده است.

  این جیپ امسال در رژه تمام ایرانی نیروهای مسلح به رخ جهانیان کشیده شد.

   

    مشخصات :

  سرعت :۱۳۰ کیلومتر در ساعت

  برد بیسمی و امواج رادیویی وابسته : ۵۰۰ کیلومتر

  وزن : ۴/۱ تن

  تخصص : حرکت در ارتفاعات و سراشیبی و حفظ تعادل

  کشور دارنده : جمهوری ا

   

  سلامی ایران

  سوخت مصرفی : بنزین

  عملکرد منطقه ای : کویر ....کوهستان..تپه های ماهوری
  توپ دریایی فجر 27


  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  با سلام و درود فراوان به یشگاه آقا ولیعصر ارواحنا فداه و قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان جهان و شیعیان غیور حسینی...

  در مطالب گذشته از توپ دریایی فجر ۲۷ گفتیم و قول دادیم که در باره این توپ که عنوان قدرتمند ترین توپ دریایی جهان را با خود یدک میکشد صحبت کنیم.انشاءالله این سلاح تمام ایرانی را معرفی خواهیم نمود..

   

  **توپ دریایی فجر ۲۷**

   

  (پیشرفته ترین توپ دریایی جهان

  توپ دریایی فجر 27 یك سلاح تدافعی مدرن است كه قابلیت انهدام هدفهای سطحی و هوایی را دارد و متخصصان گروه صنعتی حدید وابسته به صنایع دفاع پس از تلاشی 6 ساله موفق به ساخت آن شده‌اند.

  این سلاح با برخورداری از فناوری بسیار پیشرفته،قادر است در مقابل هر گونه تهاجم سطحی و هوایی از خود عكس‌العمل سریع نشان داده و آن را رفع نماید. نواخت شلیك بسیار بالا، قابلیت كنترل تمام اتوماتیك، قابلیت نصب بر روی سیستم‌های یدك شونده نیز از دیگر مزیت‌های این توپ دریایی به شمار می رود.

   

  اولین قبضه توپ دریایی فجر 27 توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان بازدید فرمانده معظم كل قوا از پایگاه دریایی نوشهر بر روی ناوچه موشك انداز جوشن نصب و مورد بازدید ایشان قرار گرفت.
  تاكنون فقط كشورهای آمریكا و ایتالیا تكنولوژی ساخت پیشرفته ترین توپ دریایی جهان را در اختیار داشتند و طراحی و ساخت این وسیله توسط متخصصان وزارت دفاع انحصار این كشورها را در هم شكست كه در آینده نزدیك امكان صادرات آن نیز با توجه به هزینه پائین تولید در كشور فراهم خواهد شد.
  این سلاح قدرتمند تنها توپ دو منظوره جهان نیز هست و منظور از دو منظوره بودن  آن این است كه توپ دریایی فجر 27، علاوه بر هدف قرار دادن ناوچه و شناورهای دشمن، قایق های تندرو و موشك های سطحی، بالگردها و موشك های ضد كشتی را نیز منهدم سازد و اهدافی تا 23 هزار پا در تیر رس آن قرا دارند.


  ازویژگی های دیگر این سلاح مسلح شدن بدون دخالت نفر، قدرت مانور بالا، قابلیت شلیك در شرایط مختلف آب و هوایی و سخت ترین شرایط و زمان آماده سازی بسیار كم (حدود 4 ثانیه) میباشد.

  فجر 27 كه پس از یك میلیون و چهارصد هزار نفر ساعت تلاش، آماده بهره برداری شده است، دارای برد موثر 12 هزار متر، برد نهایی 17 هزار متر، سرعت رهگیری بسیار زیاد در كنار قدرت و حجم آتش بالا بوده و توان دریایی نیروهای مسلح كشور را بیش از پیش قدرتمند می سازد.


  توپ دریایی فجر ۲۷ در مجتمع سازمان حدید وابسته به  وزارت دفاع


  نام : توپ دریایی فجر ۲۷

  کلاس :o/i120

  حداقل برد : ۱۲۰۰۰ متر

  حداکثر برد :۱۷ هزار متر

  تعداد قطعات :۲۲۰۰۰

  تعداد مجموعه مکانیکی  : ۳۰ مجموعه

  قدرت آتش : ۱۲۰ گلوله در دقیقه

  زمان آماده سازی برای شلیک : ۴ ثانیه

  اهداف : سطحی ..هوایی..و زیر سطحی

  کشور های دارنده : ایران ..ایتالیا ..آمریکا     جنگنده ی آذرخش


  **بسم الله الرحمن الرحیم**

  امروزه تكنولوژی ساخت هواپیما از پیچیده ترین تكنولوژی های عصر ما محسوب می گردد . باید گفت انحصار این صنعت در بین معدودی از كشورها كه به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد تقسیم گشته است . در این میان جمهوری اسلامی ایران با توجه به تحریم های كمر شكن اقتصادی ، صنعتی و ... در منطقه ای وابسته به غرب و پر تلاطم موسوم به خاورمیانه به صورت مستقل اقدام به طراحی و ساخت هواپیماهای نظامی ،مسافربری و بدون سرنسین نموده است . اكنون باید گفت این صنعت نوپا در ایران قدم های خوبی برداشته است . ساخت هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰- جنگنده های آذرخش- صاعقه-شفق- جت های آموزشی تذرو - و انواع پهباد های بدون سرنشین سابقه روشنیست برای اینكه با قدرت پله های پیشرفت در این تكنولوژی استراتژیك را طی نماییم.

  در این بین ساخت جنگنده ها از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است یكی از جنگنده های ساخت ایران كه اولین جت جنگی ساخت ایران نیز هست جنگنده آذر خش می باشد.

   

  **شكاری بمب افكن آذرخش**

   

  شكاری آذَرَخش را می توان گفت ، اولین  شكاری بمب افكن  ساخت جمهوری اسلامی ایران دانست .این جنگنده به طور كامل در كشور طراحی و تولید گشته است.آذرخش در سال 1377 آزمایش و پس از كسب موفقیت در انجام مراحل مختلف تولید انبوه آن در دستور كار قرار گرفت.آذرخش از دو موتور قدرتمند آردی-۳۳ استفاده می‌کند این جنگنده جهت  عملیاتهای موسوم به واكنش سریع و ضربتی  هوا به زمین طراحی شده ولی همچنین  توانایی جنگ هوایی و رهگیری  را نیز دارد
  این جنگنده شباهتهایی نیز به جنگنده امریكایی اف 5 تایگر دارد اما از لحاظ قدرت موتور و همچنین سرعت برتری آن بارز می باشد.سرعت آذرخش 7/1 ماخ می باشد  رادار این هواپیما از نوع  N019-ME می باشد که در ایران بهینه سازی شده تا قدرت مانور آن  بر ضد اهداف و تحركات سطحی و زمینی افزایش یابد و برد حداكثری  این شكاری بمب افكن  ۱۰۰۰ کیلومتر است.


   

                                                    جنگنده ی بمب افکن آذرخش


  هویتزر خودكششی رعد 2

  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  هویتزر  155میلیمتری

   

  ** رعد 2**

   

  (ساخت صنایع دفاع ، وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)

   

  هویتزر خودكششی رعد 2 یك توپ  زرهی متحرك با آتش سنگین توپخانه ایست .

  این جنگ افزار شبیه به تانك زنجیر دار بوده  و برای پشتیبانی سنگین  توپخانه ای از سطوح مختلف مناطق تحت جریان جنگ  استفاده می شود.

  اساسا  هویتزر به توپخانه هایی  گفته می شود که می توانند لوله خود را بیش از 45 درجه از سطح افقی بلند کنند و از طول موانعی مرتفع نیز همانند خمپاره  انداز  شلیک کنند ، در حقیقت تفاوت هویتزر ها با تانک در همین امر است.

  رعد۲ طوری طراحی شده است كه به راحتی 5 خدمه شامل ،فرمانده , توپچی , راننده , و دو بارگذار مهمات  در آن جای می گیرند.  موتور رعد در قسمت جلوی آن تعبیه شده است .

  همچنین بدنه و برجك این توپ متحرك از نوعی آلیاژفولادی به هم پیوسته اما چند لایه ای تشكیل شده است ، كه امكان نفوذ انواع راكت را در بدنه خود كاهش داده است .

  از امكانات هویتزر رعد می توان به تلسکوپ آتش مستقیم ، سیستم  دید در شب ، سیستم محافظت nbc اتوماتیك ، تجهیزات رادیویی ارتباط رقمی ، جی پی اس ( موقعیت یاب جغرافیایی )، سیستم دیجیتالی نشانگر وضعیت هوا و... اشاره  كرد خصوصیات بارز توپ رعد شلیك ۵ گلوله در طی یك دقیقه می باشد ، همچنین قدرت بالای موتور و به تبع آن سرعت مناسب باتوجه به وزن آن وضعیت خوبی رادر رعد۲ به وجود آورده است .تمامی مراحل ساخت هویتزر خودكششی رعد در مجتمع صنا یع  دفاع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  انجام شده است .

  این جنگ افزار سلاحی سنگین اما متحرك بوده و پس از اجرای آتش می تواند نقطه شلیك را ترك كرده و بر خلاف توپخانه های ثابت از انهدام و رهگیری توسط  دشمن جلوگیری نماید. موشكی و نظامی معتقد است كه رعد نوعی دیگر از تسلیحات استفاده شونده در جنگهای نامتقارن با توجه به دكترین دفاعی نیروهای مسلح می باشد .

  این نوع توپ متحرك به صورت انبوه در اختیار یگانهای توپخانه ای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.و در رزمایش های اخیر ارتش از جمله ضربت ذولفقار كارایی خود را اثبات نموده است .

  "

  هویتزر خودكششی رعد 2 ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

   

  مشخصات فنی :

   نام : رعد۲ / Raad 2

  نوع : توپخانه زرهی متحرك با آتش سنگین

  نوع موتور : هوا خنک ۸ سیلندر

  وزن : ۱۳۰ تن

  عرض :۹۰/۲ م

  طول : ۷ متر

  ضخامت زره : ۱۹ سانتی متر

  تعداد گلوله قابل حمل : ۴۰ گلوله

  قدرت نواخت تیر : ۶ گلوله در دقیقه

  برد تیر : 30 كیلومتر موثر

  سازنده : صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

  ارگان به كار گیرنده  : یگان زرهی- توپخانه ای ارتش جمهوری اسلامی ایران


  سلاح مرگبار صیاد

  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه ساخت سلاح های سبك و سنگین پیشرفتهای چشمگیری داشته است .

   در زمینه ساخت سلاح های سبك باید گفت كه سلاح های ساخت ایرانیان موجبات اعتراضات شركت های تسلیحاتی و ساخت جنگ افزار را فراهم آورده است . سلاح های استراتژیكی چون ، خیبر ..سلاحهای زاویه زن كنترل تلوزیونی..سلاح های كمری .. و...

  سلاح ضد زره ..جی ۳ ای ۳ .جی ۳ ای ۴ .... و...نمونه هایی از سلاح های ساخت داخل می باشند .البته باید گفت كه ما در زمینه ساخت سلاح های بهینه سازی شده مونتاژ نیز در سطح مطلوبی  قرار داریم . دو سلاح نامبرده آخر از جمله این سلاح های بهینه سازی شده اند.

  از جمله این سلاح ها سلاحیست قدرتمند وخوشدست كه ما معرفی آن را به صورت لاتین خواهیم نگاشت تا دشمنان خونی ملت ایران كه در روز صدها بار به این سایت رجوع می كنند مقهور قدرت طراحی ایرانیان گردند و بدانند كه ایرانی انحصار نمی شناسد. این سلاح سلاحی نیست جز :
  شناور باور

  **بسم الله الرحمن الرحیم**

   

  ... ویكی دیگر از تسلیحات ساخت داخل :

   

  شناور تاكتیكال فوق سریع

   

  **باور**

   

   مراحل طراحی، ساخت و تولید این شناورها به دست توانای متخصصین افتخارآفرین وزارت دفاع در صنایع دریایی وزارت دفاع صورت گرفته است.

  شناور فوق سریع باور با سرعتی بالغ بر ۱۴۰ كیلومتر بر ساعت از بهترین انواع شناور های شناسایی به شمار می رود . این شناور تندرو ،  مسلح به موشك های پیشرفته ضد اهداف سطحی و هوایی با قابلیت قفل و رهگیری اهداف می باشد . معمولا اكثر شناورهای تند رو با افزایش سرعت و به طبع آن كم شدن اصطكاك با آب نمی توانند تعادل خود را حفظ نمایند و سرعت آنها از ۷۰ كیلومتر به بالا به منزله واژگونی و انحراف شدید خواهد شد ، اما در طراحی شناور باور طراحی بسیار مطلوب و مناسبی به عمل آمده است ، به طوری كه با افزایش سرعت جلوی شناور دیگر به اصطلاح بالا و پایین نمی پرد . ضمن اینكه این شناور بر خلاف شناورهای دیگر قابلیت شلیك موشك در حالت حركت را دارا می باشد كه این امر به توان رزمی آن افزوده است . این شناور قابلیت حمل ۲۸ نفر نیرو را داراست . استفاده از سیستم های راداری پیشرفته و سیستم های 

  هشدار هواشناسی ، تجهیز به دستگاه های مین كار ، تجهیزات غواصی ، و شیشه های دو جداره ضد گلوله و جداره های ۳ لایه با آلیاژ های مقاوم و سبك از دیگر ویژگی های این شناور رزمی می باشد .

  تا كنون ۷۴ فروند از این شناورها تحویل نیروهای مسلح شده است . تولید این شناور در دستور كار وزارت دفاع قرار دارد.

   
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

   
   
   
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات