(آینده در دستان ماست)
تیم سایبری زیباشهر
درباره وبلاگ


این وبلاگ را تقدیم میکنم با تمام ایرانیان عزیز کسانی که پای انقلابشان و خون شهدا ایستاده اند تمامی شیعیایان و کل کسانی که از ایران و اسلامشان تا پای جان حمایت میکنند.
ای روشنای خانه امید، ای شهید

ای معنی حماسه جاوید، ای شهید

چشم ستارگان فلک از تو روشن است

ای برتر از سراچه خورشید ای شهید

« زهره » به نام توست غزلخوان آسمان

با یاد توست مشعل « ناهید » ای شهید

« قد قامت الصلاه » به خون تو سکه زد

در گسترای ساحت تحمید ای شهید

تیغ سحر زجوهره خونت آبدار

گشت و شکست لشکر تردید، ای شهید

آئینه‌دار خون تو اند آسمانیان

رنگین‌کمان به شوق تو خندید ای شهید

ایمن شدند دین و وطن تا به رستخیز

فارغ شدند زآفت تهدید، ای شهید

در فتنه‌خیز حادثه‌ها جان پناه ماست

بانگی که در گلوی تو پیچید، ای شهید

صرافی جهان زتو گر نقد جان گرفت

جام شهادتش به تو بخشید، ای شهید

نام تو گشت جوهر گفتار عارفان

« عارف » زبان گشوده به تأکید، ای شهید

کتاب حماسه های همیشه


مدیر وبلاگ : مسعود 2012
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما سروران گرامی از این وبلاگ به چه میزان است؟
 

آیا سومالی نیز یکی از قربانیان توسعه غرب است؟

چرا در قرن بیست و یک و با این همه مواد غذایی که به راحتی می توان آنها را از این سوی جهان به سوی دیگر منتقل کرد، سومالی باید شاهد جان سپردن گروه گروه از مردم بیگناه باشد؟

آیا می توان این کشتار بیرحمانه را مرگ و میر طبیعی قلمداد کرد، یا باید بر آن نام قتل عمد نهاد؟

http://img.irna.ir/1390/13900512/30505543/T30505543-1500372.jpg

سوالاتی پیش روی ماست که پاسخ به آنها می تواند معمای فاجعه سومالی را حل کند.

"نیک دردن"، رئیس ائتلاف "کمپین بدهی" اظهار می دارد: "عمده علت این فاجعه به سیاست باز می‌گردد. آن‌ها را تشویق می‌کنند تا در زمین‌های کشاورزی‌شان آن‌طور کشت کنند که شکم ما را در غرب سیر می‌کند. در این مسیر، شرکت‌های چند ملیتی تولید غذا هم سودهای بسیاری می‌برند."

http://www.econews.ir/fa/Files/NewsImages/2011/85_26_Fixd.jpg

دز طول تاریخ همیشه جبهه باطل سعی در این داشته با تکیه بر فرضیه جبری بودن سرنوشت آدمها، جنایات خود را سرپوش گذاشته و آنچه نتیجه جنایات غرب است، به محتوم بودن سرنوشت جوامع نسبت دهد ... سالهاست غرب سعی می کند مساله گرسنگی در افریقا را یک امر طبیعی وانمود کند که به شرایط جوی و اقلیمی این کشورها بر می گردد. اما با این وجود این سوال بی پاسخ می ماند که اگر چنین است، چرا این مشکل تنها گریبان بخشی از مردم یک جامعه را می گیرد؟ و چرا برخی کشورهای خاص شاخ آفریقا و بالخصوص سفیدپوستان  این کشورها همواره از گرفتار شدن در چنین مشکلاتی مصون هستند؟

و چگونه است که دولتهای تحت حمایت آمریکا قادر به حل مشکلاتی اینچنین با کمک ابرقدرت!!! انسان دوست و حامی بشر!! حامی خود نیستند!؟

چرا آمریکا اضرار دارد گناه این فاجعه انسانی را به گردن یک عده اندک جنگجوی محلی بیندازند؟ آیا حکومت مرکزی سومالی با آن همه حمایت، از عهده چند صد نفر مسلح بر نمی آید؟ یا الشباب را برای بهانه داشتن امان داده اند!

چرا نمایندگان شرکت های چند ملیتی در کشورهای افریقایی و آسیایی اقدام به خرید زمین های کشاورزی می کنند؟ و چرا مردم را تشویق می کنند به جای محصولات غذایی دست به کشت موادی بزنند که برای کارهای صنعتی غرب نیاز است.

نیک دردن در این رابطه می گوید:

"این خریداری زمین در تاریخ بی‌سابقه است. وقتی که زمین‌ها به این موسسات فروخته شود، کشاورزی و اقتصاد این کشورها به دست این شرکت‌ها می‌افتد و مردم هیچ اراده‌ای برای کنترل اقتصاد خود ندارند. کشورهای بزرگ یا سازمان‌هایی مثل بانک جهانی، کشورها را به دریافت وام ترغیب می‌کنند. بعد به این کشورها می‌گویند که سوبسیدها را قطع و اقتصادها را خصوصی کن کنید.

 بنابراین با چنین سازوکاری، کشورهای فقیر بیشتر محصولات غذایی تولید شده خود را صادر می‌کنند تا بتوانند وام گرفته ‌شده از بانک جهانی را به علاوه سودش به این موسسه جهانی پرداخت کنند. مشاوره‌های موسسات مالی جهان مثل بانک جهانی نیز بر همین اساس استوار است. بنابراین برای کشورهای فقیر بهترین کار این است که مشورت‌های این‌گونه بانک جهانی را نادیده بگیرند.

چون این اقدامات تبعات وحشتناکی برای کشورها به همراه خواهد داشت. وضع به جایی می‌رسد که مردم یک کشور گرسنه‌اند در حالی که دولت به سایر کشورها محصولات غذایی صادر می‌کند. این اقدامات اقتصادی به هیچ‌وجه به نفع مردم کشورهای فقیر نیست. در گذشته مردم ایرلند از گرسنگی در عذاب بودند اما کشتی‌های محصولات کشاورزی به‌طور مستمر به انگلیس بارگیری می‌شدند."

http://news.veyq.ir/img/m/239593.jpg

آیا استکبار غرب، مردم بی گناه افریقا را بی رحمانه قربانی طرح توسعه اقتصادی خود می کند؟ پاسخ این است که این روزها غرب بیشتر از اینکه به مسائل انسانی و دستورات مذهبی بیندیشد، پایبند اعتقاد اقتصادی و متعهد به توسعه اقتصادی است و این است که در این راه هر روز قربانی جدیدی می گیرد. سودپرستان به طرز بیرحمانه ای، توسعه اقتصادی کشورهای خود را امری در اولویت باور کرده اند که به راحتی می توان دیگر ملتها را قربانی کرد.

الیته ظاهرا غرب  با ژست انساندوستی مقادیری کمک را نیز با تبلیغات رسانه ای فراوان به این مردم که نصیبشان! بدبختی بوده است و خداوند برای آنها سرنوشت بدی رقم زده است!! می رسانند.

اینگونه هم وجدان شهروندان خود را راحت کرده اند و هم صورت مساله را معکوس جلوه داده و از موضع مقصر فاجعه به موضع خیرخواهی خزیده اند.

http://shabestan.ir/NewsShabestan/Images/News/Editor/image/%D8%B3%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%84%D9%84.jpg


حساب شماره 99999 هلال احمر آماده دریافت کمک به مردم سومالی است.هر 6 دقیقه یک کودک گرسنه می‌میرد
گزارش اخیر سازمان ملل نشان می‌دهد، هر 6 دقیقه یک کودک در سومالی در اثر گرسنگی جان خود را از دست می‌دهد.
به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری آلمان، گرسنگی در جهان هر روز ابعاد وخیم تری به خود می گیرد و این فاجعه در قاره سیاه به‌ویژه در میان آوارگان سومالی غیرقابل مهار شده است.

"ژوزت شران" مدیر برنامه غذای سازمان ملل (WFP) که به تازگی به موگادیشو، پایتخت سومالی و کمپ آوارگان در کنیا سفر کرده است، با اشاره به اوضاع آوارگان سومالی در مناطق مرزی با کشورهای همسایه، خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای کمک به مردم این کشور شد.

"شران" تأکید کرد: اوضاع آوارگان سومالی به‌قدری وخیم است که برخی از مادران مجبور شده اند کودکان بیمار و گرسنه خود را در بیابان رها کرده و تنها جان خود را نجات دهند.

مدیر برنامه غذای سازمان ملل با اشاره به فاجعه انسانی در شاخ آفریقا خواستار تسریع در امدادرسانی به مردم فقیر سومالی شد، این درحالیست که هنوز کمک 160 میلیون دلاری کمیسون اتحادیه اروپا در اختیار سازمان ملل قرار نگرفته است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، 25 تا 40 درصد مردم سومالی با خطر گرسنگی و مرگ مواجه هستند که بیشتر این افراد را کودکان و مادران تشکیل می دهند.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic