(آینده در دستان ماست)
تیم سایبری زیباشهر
درباره وبلاگ


این وبلاگ را تقدیم میکنم با تمام ایرانیان عزیز کسانی که پای انقلابشان و خون شهدا ایستاده اند تمامی شیعیایان و کل کسانی که از ایران و اسلامشان تا پای جان حمایت میکنند.
ای روشنای خانه امید، ای شهید

ای معنی حماسه جاوید، ای شهید

چشم ستارگان فلک از تو روشن است

ای برتر از سراچه خورشید ای شهید

« زهره » به نام توست غزلخوان آسمان

با یاد توست مشعل « ناهید » ای شهید

« قد قامت الصلاه » به خون تو سکه زد

در گسترای ساحت تحمید ای شهید

تیغ سحر زجوهره خونت آبدار

گشت و شکست لشکر تردید، ای شهید

آئینه‌دار خون تو اند آسمانیان

رنگین‌کمان به شوق تو خندید ای شهید

ایمن شدند دین و وطن تا به رستخیز

فارغ شدند زآفت تهدید، ای شهید

در فتنه‌خیز حادثه‌ها جان پناه ماست

بانگی که در گلوی تو پیچید، ای شهید

صرافی جهان زتو گر نقد جان گرفت

جام شهادتش به تو بخشید، ای شهید

نام تو گشت جوهر گفتار عارفان

« عارف » زبان گشوده به تأکید، ای شهید

کتاب حماسه های همیشه


مدیر وبلاگ : مسعود 2012
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما سروران گرامی از این وبلاگ به چه میزان است؟
دوشنبه 29 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
جنگ نامتقارن در حال حاضر جزو ابتکارات نیروی مسلح کشور ماست و ما با این حالت توان ضربه زدن به یک ارتش عظیم تر از خود را دارا می باشیم (مثل آمریکا) دراین جنگ یک نفرکار یک تیپ را انجام میدهد یعنی منطقه ای که از قبل رفتار با آن را یافته و آموزش دیده و حال این توان را دارد درآن جا با روحیه کامل جنگ کند و به علت بودن در شرایط سخت وآموزش متعدد در زمینه ی پیش گیری ازحوادث، جنگ در هنگام وقوع حادثه، ضدحمله در صورت قرار گرفتن در بعد ازحادثه این مهارت را دارد درمقابل مسائل کاملا باهوش و درایت انجام وظیفه کند.
خوشبختانه این شیوه ی جنگی در 8 سال دفاع گرامی و مقدس ایران به کارگرفته شد که ازجمله ی آن عملیات های متعدداست، دریکی ازعملیات ها عراق با تجهیزات بسیار مدرن و تانک های آمریکاییM60,m49ادامه مطلب


نوع مطلب : دستاورد های ایران.کاریکاتور.سی یا 30، 
برچسب ها : نفربر زرهی اژدر، اژدر، نفربر، زرهی، نفربر زرهی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
جنگ نامتقارن درحال حاضرجزو ابتکارات نیروی مسلح کشورماست وما بااین حالت توان ضربه زدن به یک ارتش عظیم ترازخودرادارامی باشیم(مثل آمریکا)دراین جنگ یک نفرکاریک تیپ راانجام میدهد یعنی منطقه ای که ازقبل رفتار با آن رایافته وآموزش دیده وحال این توان رادارد درآن جا با روحیه کامل جنگ کند وبه علت بودن درشرایط سخت وآموزش متعدد درزمینه ی پیش گیری ازحوادث،جنگ درهنگام وقوع حادثه،ضدحمله درصورت قرارگرفتن دربعدازحادثه این مهارت رادارد درمقابل مسائل کاملا باهوش ودرایت انجام وظیفه کند.ادامه مطلب


نوع مطلب : دستاورد های ایران.کاریکاتور.سی یا 30، 
برچسب ها : نفربر زرهی، نفربر، نفربر زرهی رخش، ایران،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
به دنبال کشف و شناسایی پیکر مطهر شهید علی هاشمی از منطقه عمومی هورالهویزه (جزیره مجنون)، پیکر مطهر این شهید والا مقام ساعت 8:30 صبح دوشنبه ، 27 اردیبهشت ماه، از محل حسینیه عاشقان ثارالله اهواز بر دوش امت حزب الله و سلحشور تشییع خواهد شد.
نیروهای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر سردار علی هاشمی را بعد از 22سال کشف و شناسایی کرد به همین منظور بخشی از زندگی این شهید والامقام در نوشتار ذیل می آید.ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهید علی هاشمی، زندگینامه، زندگینامه شهید،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
سال 1349 بود که در کرج بدنیا آمد. در خانواده ای مذهبی؛ اما بیشتر از 12 سال نتوانست سنگینی تن کوچکش را بر روح بزرگش تحمل کند و به اصرار، پدر و مادر خود را راضی کرد تا سرانجام در دوازدهمین سال زندگیش ابدی شود. وصیتنامه اش را قبل از اعزام مخفیانه در نواری ضبط کرد و در گوشه ای  پنهان؛ که بعد از شهادتش بدست خانواده اش رسید.ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : رضا پناهی، شهید، وصیتنامه،
لینک های مرتبط :
او مردی مومن، انقلابی، صبور، متعهد ولایی و متفکر که همیشه به اقتدار و اعتلاء جمهوری اسلامی ایران می اندیشید و شبانه روز نمی شناخت.
او با همه مهربان و صمیمی بود و هیچگاه خنده از لبانش نمی افتاد با این همه بسیار جدی، پرتلاش و پرتحرک و پیگیر ماموریتهای بزرگی بود که به او واگذار می شد.
او به شدت به بی بی دو عالم فاطمه زهرا(س) ارادت می ورزید و زیارت عاشورا را دائما و عاشقانه زمزمه می کرد.
او به امامت و رهبری و ولایت وفادار و سعادت دنیا و آخرت خود را در این مسیر می دانست و ولایتمداری او نمونه و زبانزد دوستان بود.ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : حسن تهرانی مقدم، شهید حسن تهرانی مقدم، شهید تهرانی مقدم، سردار سرلشگر،
لینک های مرتبط :

شهید علی اکبرشیرودی حماسه نامی است که باید بارها خواند، مردی که حماسه‌ای بی ‌بدیل در تاریخ از خود به یادگار گذاشت و خود را در کنار ستارگان پر فروغ آسمان دفاع مقدس قرار داد.  
هشتم اردیبهشت، سالروز شهادت عقاب تیز پرواز آسمان ایران شهید سروان خلبان علی اکبر شیرودی است که ذکر نامش در صفحه پرافتخار تاریخ دفاع مقدس همیشه درخشان است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : زندگی، زندگی نامه، شهید، شهید علی اکبر شیرودی، علی اکبر شیرودی، شیرودی، علی اکبر،
لینک های مرتبط :
شنبه 27 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012

ابراهیم دراول اردیبهشت سال 36 در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان دیده به هستی گشود. او چهارمین فرزند خانواده بشمار می رفت. با این حال پدرش مشهدی محمد حسین به او علاقه خاصی داشت.

او نیزمنزلت پدر خویش رابدرستی شناخته بود. پدری که باشغل بقالی توانسته بود فرزندانش را یه یهترین نحو تربیت نماید.

ابراهیم نوجوان بود که طعم تلخ یتیمی را چشید. از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.

دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت ودبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان وکریم خان. سال 55 توانست به دریافت دیپلم ادبی نائل شود. از همان سال های پایانی دبیرستان مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد.

حضوردرهیئت جوانان وحدت اسلامی وهمراهی وشاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیاردر رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود. در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های بسیاری از خود نشان داد.

او همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود. پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش پرورش منتقل شد. ابراهیم همچون معلمی فداکار به تربیت فرزندان این مرز وبوم مشغول شد.

اهل ورزش بود. با ورزش پهلوانی یعنی ورزش باستانی شروع کرد. در والیبال وکشتی بی نظیر بود. هرگز در هیچ میدانی پا پس نکشید ومردانه می ایستاد.

مردانگی اورا می توان در ارتفاعات سر به فلک کشیده بازی درازو گیلان غرب تا دشت های سوزان جنوب مشاهده کرد. حماسه های او در این مناطق هنوز در اذهان یاران قدیمی جنگ تداعی می کند.

دروالفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه های گردان کمیل وحنظله در کانالهای فکه مقاومت کردند اما تسلیم نشدند.

سرانجام در 22 بهمن سال 61 بعد از فرستادن بچه های باقی مانده به عقب، تنهای تنها با خدا همراه شد. دیگر کسی او راندید.

او همیشه از خدا می خواست گمنام بماند. چرا که گمنامی صفت یاران خداست. خدا هم دعایش را مستجاب کرد. ابراهیم سالهاست که گمنام وغریب در فکه مانده تا خورشیدی باشد برای راهیان نور.

نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهید، شهید ابراهیم هادی، زندگی نامه، زندگی نامه شهدا، ابراهیم هادی،
لینک های مرتبط :
از زبان خلبان کابین عقب تیمسار خلبان منصور کاظمیان

زمانی که عراقی ها برای برگزاری کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد در بغداد از شوق، بال در آورده بودند، یک جنگنده ایرانی در سحرگاه سی ام تیر ماه 1361 بالهای آهنین خود را بر فراز حریم هوایی بغداد می گشاید و پالایشگاه «الدوره» در ضلع جنوبی بغداد را نشانه می رود. تمام بمبها روی هدف خالی می شود؛ اما هواپیما مورد اصابت موشکهای ضدهوایی قرار می گیرد و از تعادل خارج می شود. خلبان مصمم است از این پرواز باز نگردد تا بتواند حقوق ملت مظلوم ایران را از حلقوم زورگویان بعثی بیرون کشد لذا به هدفش می رسد. اوکسی نیست جز شهید سرلشکر خلبان «عباس دوران» که پیکر پاکش بعد از سالها دوری از وطن به همراه 569 تن دیگر از لاله های خونین دفاع مقدس، بر دوش ملت بزرگ ایران تشیع شده است.

ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهادت، شهید عباس دوران، مرد آسمانها، ماجرای شهادت شهید عباس دوران، شهید دوران،
لینک های مرتبط :
سرتیپ خلبان شهید محمود خضرایی
زندگی نامه سرتیپ خلبان شهید محمود خضرایی

فرمانده مرکز آموزشهای هوایی
سرتیپ خلبان شهید محمود خضرایی
در پانزدهم خرداد ماه سال 1326 در یکی از محله های تهران و درخانواده خضرایی که از خانواده های مذهبی و متدین بودند، پسری متولد شد که نام او را محمود گذاشتند.
محمود دوران ابتدایی و متوسطه را در شهر تهران سپری نمود. وی بعد از اخذ دیپلم با توجه به علاقه وافری که به فراگیری علم و دانش داشت، در کنکور سراسری شرکت نمود و در رشته مهندسی پذیرفته شد؛ اما به علت این که پدرش در تنگنای مالی قرار داشت نتوانست وارد دانشگاه شود. در این هنگام تصمیم گرفت که وارد دانشکده افسری نیروی هوایی شود. لذا در تاریخ هشتم آبان سال 1345 وارد این دانشکده شد و در مهر ماه سال 1348 با درجه ستواندومی فارغ التحصیل گردید.


ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : زندگی نامه، سرتیپ، شهید محمود خضرایی، شهید خضرایی، خضرایی، سرتیپ خلبان، سرتیپ خلبان شهید، سرتیپ خلبان شهید محمود خضرایی،
لینک های مرتبط :
جمعه 26 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012

قادر یک موشک کروز ضد کشتی که به دست دلیران ایرانی ساخته شده است که اولین بار در سال ۱۳۹۰ در مانور نیروی دریایی ارتش از آن رونمایی شد. به گفته مقامات ایرانی این موشک ۲۰۰ کیلومتر برد داشته و قدرت تخریبی بالایی علیه اهداف ساحلی و کشتی‌های جنگی دارد. تلویزیون دولتی ایران قادر را یک موشک کروز نسبتاً سبک توصیف کرده که در ارتفاع پائین حرکت کرده و دقت بالایی دارد.

ومیتوان برای پرتاب از وسایل نقلیه زمین پایه استفاده کرد.

از این موشک نیروی دریایی سپاه پاسداران و نیروی دریایی ارتش استفاده میکند.نوع مطلب : دستاورد های ایران.کاریکاتور.سی یا 30، 
برچسب ها : طرح/ موشک قادر؛ هشدار ایران به آمریکا، هشدار ایران به آمریکا، موشک قادر، موشک ضد کشتی قادر، موشک قادر؛ هشدار ایران به آمریکا،
لینک های مرتبط :
جمعه 26 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
هدف از این مقاله این است که پرسرعت ترین موشک زیرسطحی(اژدر) برای شما معرفی گردد یقین داشته باشید درصورت پرتاب دو عدد از این موشک ها درخلیج تاابدفارس هیچ ناو آمریکا توان فرار را به حول و قوه ی الهی نخو اهد داشت و باید متحمل ضربه ای سخت و مهلک گردد. اژدر حوت ساخت ایران و اژدر shkowal ساخت روسیه بهترین و پرسرعت ترین و درعین حال ترسناک ترین اژدر جهان می باشند و تفاوت بسیارکمی نسبت به یکدیگر دارا هستند و چون ایران هم اکنون هم ازهدایت پدافندغیرعامل بهره می برد ازتوضیح وتشریح این موشک خودداری میکندولی باانتشارمقاله های متعدد معلوم شده که این موشک دقیقا مانند موشک اشکوال با کمی بهینه سازی ها می باشد یعنی حتی ازنمونه ی روسی خود قوی تر و بهتر است، درست مثل کلاشینکف که کلاشینکف ایران و روسیه مانند هم هستند ولی چون ایران روی آن تغییراتی انجام داده لذا کمی از نمونه ی ak47روسی نیز برتر است.ادامه مطلب


نوع مطلب : دستاورد های ایران.کاریکاتور.سی یا 30، 
برچسب ها : اشنایی با موشك روسی اشكوال و موشک ایرانی حوت، موشک ایرانی حوت، موشک حوت، اژدر shkowal، موشک shkowal، shkowal، اژدر shkowal ساخت روسیه، اژدر روسی shkowal، موشک روسی shkowal، موشک shkowal ساخت روسیه، موشک زیرسطحی shkowal، موشک زیرسطحی روسی shkowal، موشک زیرسطحی shkowal ساخت روسیه، موشک زیرسطحی حوت، موشک زیرسطحی حوت ساخت ایران، اژدر حوت، اژدر حوت ساخت ایران، اژدر ایرانی حوت، حوت، VA-111 Shkval، پایان دوران ناو های هواپیمابر غول پیکر، كاویتاسیون چیست؟، كاویتاسیون، كاویتاسیون چیست، پرسرعت ترین موشک زیرسطحی(اژدر)، پرسرعت ترین موشک زیرسطحی، پرسرعت ترین اژدر،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 24 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) در 25 اسفند 1334 مصادف با سالروز میلاد امام حسین(ع) در تهران بدنیا آمد. وی پس از گذراندن دوران دبستان در دبیرستان «مروی» ادامه تحصیل داد و با اخذ دیپلم در سال 54 در دانشگاه ارومیه در رشته دامپروری پذیرفته شد اما پس از چندی به دلیل فعالیت های مذهبی و مبارزاتی از دانشگاه اخراج شده و در سال 56 به خدمت سربازی اعزام می شود و سرانجام با فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر فرار سربازان از پادگان ها، سربازی را ترك می كند.ادامه مطلب


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهید، شهید باقری، باقری، حسن،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012
    چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزى                 چهار شنبه سوری یا چهارشنبه کوری                   


در آخرین سه شنبه هر سال مراسمی به نام چهارشنبه سوری برگزار می شود. معمولا در توصیف این جشن گفته می شود که رسمی است کهن که به ایران باستان باز می گردد اما اگرچه این رسم در ایران کهن سابقه داشته اما آنچه که امروزه به ما ارث رسیده کاملا ایرانی نیست.  به نکات زیر توجه کنید:به دلیل دلخراش بودن تصاویر،تصاویر را در صفحه اول نگذاشته ام برای دیدن تصاویر به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب


نوع مطلب : متفرقه، 
برچسب ها : چهار، شنبه، سوری، چهار شنبه،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012

شلمچه جمعه هشتم اسفند ماه سال 1365    


 اوضاع بدجوری گره خورده بود.ماشین های غذا را می زدند و بچه ها گرسنه مانده بودند  .


گفته بود چند دیگ غذا بگذارند تو نفربر و ببرند خط   .


 گفتند:راننده نفربر آماده شده برای بردن غذا. گریه اش گرفت و به همه گفت  :


 از این راننده یاد بگیرید.می داند هرکس قبل از او رفته،برنگشته،اما دارد می رود  .


 اصلا من باید بروم این راننده را ببینم وپیشانی اش را ببوسم  .


 پیرمرد بود،حاجی رفت پیشانی اش را ببوسد .


 گفت:این غذا بایدهرطوری شده به بچه ها برسد.


 اگر نمی توانی، بگو خودم بنشینم پشت فرمان. همان جا بود که خمپاره آمد.  


 ناگه دلها فرو ریخت،جانها افسردند،بسییجیها همه گریستند...


اما تو بر خاک افتاده بودی و گونه های پیرمرد هنوز گرمی بوسه هایت را احساس می کردادامه مطلب+وصیت نامه


نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهید، حسین، حاج حسین، خرازی، شهید خرازی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 اسفند 1390 :: نویسنده : مسعود 2012


نوع مطلب : دستاورد های ایران.کاریکاتور.سی یا 30، 
برچسب ها : جنگ، نرم، جنگ نرم، دیجیتالی،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic